Powiatowe Centrum Medyczne – Szpital Powiatowy w Wieruszowie wykonuje w ramach realizacji projektu zdrowotnego PL 13 dodatkowo 150 badań dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego w wieku 7-20 lub 45-70 lat. Badania te przeznaczone są wyłącznie dla osób, które nie badały się z naszego projektu wcześniej. Zapraszamy na badania od wtorku 16. sierpnia 2016 roku.

Osoby chętne na badania zapraszamy do Powiatowego Centrum Medycznego sp. z o. o. NZOZ Szpitala Powiatowego w Wieruszowie (pokój nr 4, I piętro w budynku B, nad oddziałem dziecięcym) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 11:00. U Pani Darii Góreckiej (lub innego pracownika) w pokoju nr 4 należy wypełnić ankietę i formularz zgłoszeniowy oraz odebrać skierowanie. Należy mieć przy sobie dowód osobisty, a w przypadku dzieci nr PESEL. Osoby niepełnoletnie muszą zgłaszać się na badania w obecności rodzica lub opiekuna prawnego.

Dla osób dorosłych w wieku 45-70 lat wykonane zostaną badania przesiewowe: lipidogram, glukoza, TSH, kwas moczowy i kreatynina. Dzieci i młodzież w wieku 7-20 lat wykonywane mają badania TSH, glukoza i lipidogram.

Wszystkie osoby, które wezmą udział w badaniach mogą odebrać swoje wyniki bezpośrednio w laboratorium przy szpitalu w Wieruszowie, już w dniu wykonywania badania po godzinie 17:00. Udział w programie profilaktycznym/ badaniach jest bezpłatny.

Badania będą wykonywane w ramach 150 wolnych miejsc, ale nie dłużej niż do 26. sierpnia 2016 roku (piątek).